З моменту введення першого прикорму немовляті батькам варто замислитися про покупку спеціального стільчика для годування. Це необхідне пристосування, яке буде вчити дитину порядку, формувати навички поведінки за столом. У стільчику дитина може спокійно перебувати за загальним столом, бачити, як їдять дорослі, та наслідувати їх.

Зараз ринок дитячих товарів пропонує величезний асортимент різних виробів, тому батьки губляться у виборі, не знаючи, як вибрати стільчик для годування дитини. У цьому питанні вам допоможе розібратися наша стаття.

Переваги стільчиків для годування

Деякі батьки думають, що такі пристосування не дуже потрібні дитині, та купують найпростіші та дешеві моделі, які не можуть забезпечити малюкові належну безпеку та комфорт. Хороші якісні вироби мають такі позитивні особливості:

  • Є можливість надійно зафіксувати немовля на одному місці. Це дозволяє краще контролювати дитину та бути впевненим, що вона нікуди з нього дінеться, не випаде та не травмується.
  • Якщо дитина їсть, сидячи на кухні у стільчику, це забезпечує чистоту в інших кімнатах.
  • Завдяки стільчику у дитини формується звичка спільного прийому їжі. Поступово вона почне привчатися до режиму, і мамі не потрібно буде окремо годувати її.
  • Малюк дивиться на батьків, як вони їдять їжу, тримають столові прилади, та наслідує їх. Він вчиться їсти акуратно, самостійно.

Якщо правильно вибрати стільчик для годування, він буде частиною дорослішання дитини, що є необхідним етапом для кожного малюка.

 

Яких видів бувають

Через велике розмаїття моделей швидко підібрати стільчики для годування не здається можливим. Перш за все треба звернути увагу на конструкцію виробів.

 

Стільчики-трансформери

Це багатофункціональні моделі. Деякі можуть «рости» разом з дитиною, при необхідності трансформуватися у більш дорослий стілець, інші перетворюються на ходунки, гойдалки або колиску. Вони можуть використовуватися як для їжі, так і для сну та ігор, занять творчістю, коли малюк трохи підросте. Прослужать такі меблі до 5 років та навіть довше, оскільки не втрачають функціональності з часом.

У більшості стільці-трансформери мають такі позитивні якості:

  • багатофункціональність;
  • фактор безпеки;
  • міцність, надійність матеріалів;
  • м'яка оббивка, що забезпечує комфорт малюкові;
  • швидке та зручне регулювання;
  • легка експлуатація та очищення.

Щоб стільчик мав усі перерахованими вище критерії, потрібно вибирати модель тільки від перевірених виробників.

 

Класичні високі

Це звичайні моделі, виконані з дерева. У них простий, лаконічний дизайн, немає ніяких додаткових функцій та прикрас.

Однак є ряд переваг:

  • покриття виконується з гіпоалергенних матеріалів;
  • за рахунок простого виконання дитину ніщо не відволікає від їжі;
  • за виробом нескладно доглядати;
  • дерево є довговічним та безпечним матеріалом, який практично не піддається механічним впливам;
  • такі стільчики дуже стійкі.

З недоліків виділяється необхідність додаткового придбання м'яких накидок та вкладишів, відсутність регулювання спинки та висоти у міру росту дитини, висока вартість завдяки натуральності матеріалів, але яка не відповідає функціоналу. Стілець підходить для немовлят з пів року життя і до 3 років. Використовується тільки вдома, бо через громіздкість його складно транспортувати.

 

Складані високі

У таких моделей високі ніжки, їх можна скласти, відрегулювати по висоті. це ідеальний варіант для невеликих квартир, оскільки у складеному стані вони займають мало місця. Багато таких стільчиків оснащуються коліщатками для зручності пересування по будинку. Також у комплект входять вставки для ніжок, ремені безпеки, стільниця – всі ці пристосування підвищують комфортність та захищають дитину від падінь. Однак коштують складані конструкції досить дорого. При цьому стільчик важко перевозити у машині, навіть не дивлячись на те, що він складається. Ще один мінус: дитина більш старшого віку не зможе сама залізти та злізти зі стільця, якщо захоче.

 

Стільчик-бустер

Це зручна конструкція, що підходить для невеликих квартир, коли немає можливості використовувати повноцінну дитячу меблі. По суті це сидіння, що нагадує автомобільне (без спинки), яке легко фіксується на дорослому стільці. Обов'язково оснащується ременями безпеки, надійною застібкою. Можна купити модель зі стільницею або без неї, та садити дитину безпосередньо за загальний стіл.

Головна перевага – мобільність пристосування. Такий бустер легко поміщається у будь-який, навіть маленький, багажник, тому його можна всюди брати з собою. Виготовляється, як правило, з пластика яскравого кольору.

Однак у такої моделі є мінуси. Це не дуже гарна безпека, а також відсутність можливості прикріпити його на стільці з м'яким сидінням.

 

Навісні стільці

Дана конструкція фіксується безпосередньо на обідньому столі, що забезпечує величезну економію простору та мобільність пристрою. Але є вагомий мінус – мінімальна безпека, особливо для дуже активних дітей, які можуть швидко розхитати кріплення. Також для такого стільчика необхідний масивний та важкий стіл. Ніякі скляні столики, круглі, прикрашені стільниці не підійдуть.

Як вибрати дитячий стільчик для годування

Основна порада від усіх фахівців – стільчик повинен бути абсолютно безпечним. Щоб дитина була під надійним захистом, потрібно звернути увагу на наступні параметри:

  • Якість матеріалів. Для її підтвердження у продавця повинен бути сертифікат якості на виріб.
  • Стійкість. Це особливо важливо для високих моделей. Головна ознака стійкості – широко розставлені розпірки, металеві ніжки або масивна основа, зроблена з дерева.
  • Ремені безпеки (три- або п'ятиточкові). Ідеально, якщо ви знайдете модель, у якій будуть ремені з м'якими вставками та зручною, але міцною застібкою, яку дитина не зможе розстебнути самостійно. Оптимально, якщо можна налаштовувати висоту та довжину ременів.
  • Фіксатори. Вони необхідні на моделях з коліщатками.
  • Підставка під ніжки. Вона потрібна для правильного формування постави у дитини. Крім того, якщо дитина впирається ногами у тверду поверхню, то не зісковзне вниз. Краще, якщо підставка знімна, щоб її легко можна було прибрати, коли малюк підросте.
  • Надійність усіх деталей. Важливо, щоб фурнітура була прихована спеціальними заглушками, а всі частини конструкції міцно закріплені. Також у стільчиків для годування не повинно бути гострих кутів або виступів.

Важливо перевірити максимальну масу тіла дитини. Вона вказана у супровідних документах до стільчика. Це особливо важливо для навісних моделей або стільців-бустерів.

Додаткові критерії

При виборі стільчика для годування також важливо враховувати наступні характеристики:

  • Матеріал виготовлення корпусу. Буває пластиковим або дерев'яним. З дерева у більшості виробляються класичні моделі, а з пластику – сучасні стільці-трансформери. Перед покупкою пластикових виробів потрібно переконатися, що вони не пахнуть. Пластикові стільці більш практичні, зручні в експлуатації. Їх можна мити прямо у ванні під душем, на відміну від дерев'яних, які не можна мочити.
  • Матеріал чохлів. У перший час, поки дитина не навчилася їсти самостійно, потрібно бути готовим до того, що все навколо буде в їжі. Саме тому треба вибирати такі чохли, які легко можна буде випрати у пральній машинці. Тканина повинна бути немазка, чохол – легко зніматися та вдягатися назад.
  • Наявність стільниці. Деякі батьки відразу саджають дитину за дорослий стіл, проте більш зручно ставити їжу на спеціальну стільницю, якою оснащені багато моделей дитячих стільчиків для годування. При цьому стільниця повинна бути з високими бортами, які утримають на ній рідину, легко зніматися для миття, міцно закріплена, щоб дитина не змогла її перекинути на себе або на підлогу.
  • Деякі виробники оснащують стільниці музичними модулями, проте це зайві пристосування, які тільки будуть відволікати малюка від їжі. Наявність регульованих підлокітників, завдяки яким стільчик можна приставити максимально близько до обіднього столу.

Важливою функцією для стільчиків є можливість регулювання висоти, спинки та підставки для ніжок. Сучасні виробники враховують при виробництві стільчиків анатомічні особливості дитини. При цьому батьки можуть вибрати модель різного дизайну. Є стільчики, які допоможуть перетворити час прийому їжі у справжній королівський бенкет або обід космонавтів.

Всі чохли шиються з немазких, водовідштовхувальних матеріалів, які досить просто протерти ганчіркою. При цьому важливо, щоб колір стільчика був не дуже яскравим, щоб очі малюка не відчували зайвої напруги.

 

У нашому магазині представлені тільки ті види стільчиків, які дійсно практичні та надійні, перевірені нашими клієнтами та нами як батьками. Вся продукція безпечна для дітей, має необхідні сертифікати якості, забезпечить вас та вашого малюка належним комфортом. Ви можете купити потрібний товар, поклавши його у кошик, або зв'язатися за безкоштовним телефоном з нашим менеджером, який допоможе вам підібрати потрібну модель та зробити замовлення.