Вгледіти за дитиною з 6-8 місяців, коли вона навчилася повзати, дуже складно. Щоб полегшити життя мамі та забезпечити малюкові безпечну ігрову зону, можна купити манеж. Це пристосування, обмежене з усіх боків сіткою. Підходить як для ігор, так і для сну. Якщо немовля перебуває у ньому, воно у безпеці. З конструкції неможливо випасти, тому мама може спокійно залишити у манежі малюка. Рекомендації про те, як підібрати манеж для дитини, ви знайдете у цій статті.

Яких видів бувають манежі?

Як вибрати манеж для дитини? Перш за все потрібно визначитися з видом конструкції. Бувають вироби, призначені для дитячих ігор, та манежі-ліжка.

Манеж-ліжко

Такі вироби підходять як для ігор, так і для сну. Всередину просто кладеться м'який матрацик, на якому малюк спокійно засинає. Цей варіант підходить для нечастого застосування, наприклад, у селі або у гостях, коли немає можливості перевозити звичайне ліжко для дитини. Манежі-ліжка легко складаються, що дозволяє транспортувати їх в автомобілі. Також такі моделі часто оснащуються додатковим обладнанням:

  • сповивальним столиком;
  • маятником для можливості механічного заколисування;
  • кишеньками для різних аксесуарів.

З мінусів виділяється високий ризик звикання дитини спати тільки у манежі.

Ігрові моделі

Це класичні варіанти, розроблені виключно для ігор. Просторі прості конструкції, обладнані різними аксесуарами для ігор,

Бувають:

  • Каркасними з сіткою, що користуються великою популярністю завдяки різноманіттю форм та забарвлень. Основа каркаса зроблена з тканини, фіксується на металеву раму. За таким виробом легко доглядати, ремонтувати його та чистити. Конструкція повністю безпечна для немовлят, сітка витримує будь-які навантаження від активної дитячої гри.
  • Дерев'яними, які виготовляються з натуральної деревини. Це важкий, але досить стійкий виріб. Зовнішній вигляд нагадує звичайне дитяче ліжечко, тільки у ньому немає дна. З мінусів виділяється можливість травмування дитини об рейки та громіздкість конструкції. Для безпеки поверх конструкції надягають м'які бортики.
  • Пластикові вироби, які користуються популярністю завдяки легкій вазі, зручності транспортування, невибагливому догляду. Такі манежі легко збираються та розбираються – їх можна брати з собою у дорогу. Великі розміри конструкцій дозволяють помістити туди кілька дітей одночасно. Матеріал виготовлення – гіпоалергенний пом'якшений пластик.
  • Надувний манеж. Це легка конструкція, що підходить для квартири або двору. Єдиний недолік – він може перекинутися. Використовується більше як іграшка. Часто батьки купують такий манеж та наповнюють його пластиковими кульками для розваги дітей.
  • Манеж-ширма, що підходить для зонування кімнати. Форму можна зробити будь-яку. Його основу складають дерев'яні та пластикові панелі, що з'єднуються між собою за допомогою спеціальних фіксаторів. Встановлюється безпосередньо на підлогу або спеціальний килимок, який йде у комплекті. Така модель не підійде дітям після року, оскільки вони можуть легко перекинути огорожу.

 

Як правильно вибрати дитячий манеж?

Вибір манежу для дітей залежить від наступних параметрів.

Розміри конструкції та форма

Велика та простора конструкція ідеальна для дитини, проте слід враховувати, що вона досить громіздка та її складно транспортувати. Є легкі, невеликі за розмірами вироби, які зручно брати на природу, на дачу та у будь-які інші поїздки.

Також важлива висота бортів. Для батьків із середнім ростом підійде висота максимум у 90 см. Якщо у батьків невисокий зріст, краще придбати манеж з бортиками не вище 70 сантиметрів. Форма у манежів також різна: кругла, квадратна, овальна, трикутна чи багатокутника. Манежі-ліжечка у більшості робляться у вигляді квадрата або прямокутника. Невеликі квартири краще обладнати кутовими манежами, які економлять місце.

Просвіт між сіточкою огорожі

Будь-який педіатр порадить вибирати моделі з середнім розміром огороджувальної сітки, оскільки дрібні осередки погано позначаються на зорі малюка. Якщо манеж дерев'яний, потрібно звернути увагу на проміжки між його рейками, які повинні бути максимум у 5-7 см, щоб дитина не могла застрягти ручкою або ніжкою. Також рейки треба уважно оглянути, щоб у них не було необроблених ділянок.

Оснащення коліщатками

Якщо манеж обладнаний коліщатками, він зручно переміщається по будинку. Тільки важливо, щоб коліщатка були оснащені фіксаторами, які утримують конструкцію у нерухомому стані.

Присутність жорсткого дна

Моделі з жорстким дном часто купують для корекції постави у дитини. Але вони не такі комфортні. У більшості випадків манежі укомплектовані м'якими матрацами з поролону.

 

Методи складання

Цією функцією оснащуються дитячі манежі, які також виступають ліжечками. Бувають такі методи складання:

  • книжка;
  • парасолька;
  • горизонтальне складання.

Книжки та парасольки відмінно підходять для транспортування. Це компактні моделі, оснащені складаним дном. У випадку з горизонтальним складанням потрібно додатково знімати бічні огородження, що є незручним. Але у таких моделей нерозбірне дно.

Якщо у виробі буде використовуватися матрац, краще віддати перевагу моделям з варіантом розкладання "парасолька" або "книжка". Всі складані конструкції оснащуються фіксаторами, завдяки яким не відбувається мимовільне складання.

Додаткові пристосування

Якщо манеж оснащується додатковими аксесуарами, він набагато зручніший для дітей та батьків. Завдяки пластиковим кільцям у малюка є опора, яка допомагає йому утримуватися стоячи під час перших кроків. Механізм заколисування дозволяє швидше укласти малюка.

Сповивальний столик у комплекті дозволить швидко переодягати малюка, практично не відриваючи його від гри. Також значна кількість конструкцій оснащені дугами та кронштейнами, на які прикріплюються іграшки. Є вироби з сіткою від комах, сумкою для зручного транспортування.

 

В асортименті нашого сайту представлені манежі будь-яких видів, форм та розмірів, що підходять як для немовлят, так і старших дітей. Вам достатньо вибрати відповідну модель, додати її у кошик або зателефонувати для замовлення на нашу єдину телефонну лінію.